Sağlık sektörünün tıbbi malzeme ihtiyacını karşılamak üzere kurulan SET MEDİKAL tıbbi malzeme üretimi alanında faaliyet göstermektedir.

    Firma 2008 yılında tek kullanımlık şırınga üretimine; Türkiye’nin ilk ve en büyük şırınga üretim tesislerini ve isim haklarını COVIDIEN (Tyco Healthcare)’den satın alarak başlamıştır.

    CE markası, ISO 13485 Tıbbi Cihaz ve ISO 9001 olmak üzere tüm Kalite ve Yönetim Sistemi belgelerine sahip olan firma, deneyimli kadrosu ve altı sigma, yalın üretim, toplam verimli bakım gibi modern üretim tekniklerini kullanarak Tıbbi Cihaz Yönetmeliği ve İyi Üretim Uygulamaları’na uygun olarak üretim yapmaktadır.

    Şirketimizin temel politikası; Uluslararası Kalite standardında ürünler üretmektir.  İlkemiz; ürünlerimize tüketilene kadar sahip olma bilinci ve müşteri memnuniyeti odaklı bir kuruluş olarak sağlık sektöründe güvenilir ve uzun soluklu hizmet vermektir.  Bunu gerçekleştirirken tüm faaliyetlerde Çalışanlarına ve Çevreye saygılı bir yönetim anlayışı ile davranmaktır.

    Sağlıkta güvenilirliğin simgesi olan şirketimiz gelişen üretim tekniklerini kullanarak çalışanlarının sürekli eğitimi ile sektöründe Türkiye’de ve Dünya’da lider konumda olmayı hedeflemektedir.